Pina

Aici postaţi fotografii cu Lupi Cehoslovaci. Poate vom face şi concurs cu cele mai bune poze.
Tiberiu
Mesaje: 13
Membru din: 30 Iun 2013, 22:57

Pina

Mesaj de Tiberiu »

...probabil sigura achizitie neregretata din ultimul timp...
Fişiere ataşate
Thor - prima iubire
Thor - prima iubire
6 luni
6 luni
4 luni si jumatate
4 luni si jumatate
2 luni si jumatate
2 luni si jumatate
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 88
Membru din: 12 Mar 2013, 12:03
Localitate: Galaţi
Contact:

Re: Pina

Mesaj de admin »

Tiberiu scrie:...probabil sigura achizitie neregretata din ultimul timp...
Chiar că este o "achiziție" de care te bucuri în fiece moment. Îți umple viața și timpul cum nu-mi puteam imagina!

Frumos exemplar! Tot așa urecheată era și Arys, când era mică.

Imagine

Bine ai venit pe forumul nostru!
Daniel
alxdava
Mesaje: 40
Membru din: 27 Mai 2013, 23:44

Re: Pina

Mesaj de alxdava »

Frumos caine! Sa va traiesca si sa auzim si vedem numai de bine :D!
De unde ati luat-o pe mandra?
Tiberiu
Mesaje: 13
Membru din: 30 Iun 2013, 22:57

Re: Pina

Mesaj de Tiberiu »

Multumesc tuturor pentru urari.O idee foarte buna cu forumul ca sa nu mai fim priviti usor "altfel" pe forumul de ciobanesc german...
Povestea Pinei incepe prin iarna cand m-am hotarat la rasa aceasta si m-am apucat de cautat...Prima optiune evidenta era canisa din Timisoara ,prima din tara si cea mai cunoscuta.Acolo puii erau rezervati de persoane din afara tarii iar urmatoarea editie se nastea acum prin iulie...asa ca n-am vrut sa pierd vara si turele cu bicicleta si am incercat pe la crescatori.Nu ma interesa al doilea nume ci pedigree-ul iar ceva de incredere am gasit departe la Radauti...Dupa diverse calcule si dorinta clara de a alege puiul am acceptat costurile suplimentare si am plecat cu perietenii intr-o excursie prin Bucovina cu ceva inoptari pline de alcool iar la Pina am ajuns peste vreo 3 zaile.500 de euro platiti, cateva acte si un cip si Pina pleca sa-si inceapa noua viata in Bucuresti...Nu o sa mai lungesc povestea cu perioada de acomodare in care eram zgariat si muscat tot sau cu fotoliul de piele,boxele,cablurile si cam tot ce poate fi ros sau mancat...Ideea este ca o data cu cresterea pagubelor provocate crestea si dragul meu pentru ea...iar in ce priveste crescatorul de la care am luat-o tot respectul...nu am dat cei 700 de euro ceruti in Timisoara,am primit toate actele si hartogaraia si m-am ales si cu un caine ok si sanatos tun inca de mic...
Tot respectul lupi din Bucovina...
Daca mai este cineva din Bucuresti sau ajunge cu vreo treaba deja suntem doi cehi in tarcul din Herastrau aproape in fiecare seara...putem marii haita
Avatar utilizator
Andrei
Mesaje: 31
Membru din: 20 Mai 2013, 12:35

Re: Pina

Mesaj de Andrei »

Sa-ti traiasca! E frumoasa foc. As veni cu cea mai mare placere in Herastrau, dar eu stau in Popesti si cum nu am masina, ar fi un imens chin cu transportul in comun. Si nici botnita nu am, imediat ma scot aia de la metrou afara :))
elena.ursu
Mesaje: 17
Membru din: 06 Iun 2013, 21:52
Contact:

Re: Pina

Mesaj de elena.ursu »

Eu sper sa ajugem si in Herastrau.

Elena, mamica lui Amur.
Tiberiu
Mesaje: 13
Membru din: 30 Iun 2013, 22:57

Re: Pina

Mesaj de Tiberiu »

Ar fi foarte ok sa marim haita...E foarte ciudat cum se recumosc cehi intre ei...De cand s-a intalnit cu Thor in tarc,Pina sa indragostit pe loc...au cu totul alta joaca si de multe ori se retrag separat de restul cainilor.Noi in principiu ne vedem zilnic in tarcul mare pe la 6-7
alxdava
Mesaje: 40
Membru din: 27 Mai 2013, 23:44

Pina

Mesaj de alxdava »

Ce baftosi sunteti sa fiti in acelasi oras! Sa va plimbati lupii impreuna! Mai puneti poze cu animalele in actiune :) !
Lasati-o n..... de calitate si mai bagati ce aveti, sa mai vada poporul ce si cum!
Tiberiu
Mesaje: 13
Membru din: 30 Iun 2013, 22:57

Re: Pina

Mesaj de Tiberiu »

...nu avem poze fara calitate...:)
Fişiere ataşate
2013_07_11_1370XC.jpg
2013_07_11_1363XC.jpg
2013_07_11_1393XC.jpg
2013_07_11_1401xc.jpg
alxdava
Mesaje: 40
Membru din: 27 Mai 2013, 23:44

Re: Pina

Mesaj de alxdava »

...nu avem poze fara calitate...:)
:)) excelent! La mai multe!
Scrie răspuns