Cancer limfatic

Discuţii despre probleme de sănătate.
alxdava
Mesaje: 40
Membru din: 27 Mai 2013, 23:44

Cancer limfatic

Mesaj de alxdava »

Salutare!
Deși aș fi preferat să nu ajung sa scriu ceva în această secțiune, sau măcar sa fie o banalitate, va anunț ca Olav este intr-o fază terminală de cancer limfatic.
Totul a început acum 3 luni când, fără nici-un simptom, toți ganglionii i s-au umflat. Cei mai vizibili au fost cei de sub mandibula, amigdalele, care l-au deformat efectiv. Intr-o prima fază am crezut ca este vre-o infecție în jurul mandibulei, de la o intepatura de ceva. Dar n-a fost sa fie. Ganglionii s-au desumflat la început datorita injecțiilor cu prednison, noi crezând ca antibioticele își fac treaba. Dar nu. Din păcate Olav are cancer iar speranța lui de viata, indiferent de tratament, este de 6 luni, cel mult. A slăbit mult, o umbră a,, fiorosului" care făcea ordine printre câinii din cartier și făcea muncitori sa stea catarati pe cabinele dubelor și pe garduri.
Azi am făcut o plimbare în lesa și pt prima data am fost nevoit sa ma opresc sa-l aștept sa poată tine pasul cu mine. Medicul estimează ca este posibil ca vara calendaristica sa nu-l mai prindă pe Olav printre noi.
alxdava
Mesaje: 40
Membru din: 27 Mai 2013, 23:44

Re: Cancer limfatic

Mesaj de alxdava »

Revin cu un update: pe 25.05 Olav ne-a parasit.
A fost foarte slabit, nu mai manca.
Sanatate multa voua si cainilor vostri!
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 88
Membru din: 12 Mar 2013, 12:03
Localitate: Galaţi
Contact:

Re: Cancer limfatic

Mesaj de admin »

Trist!!!
Nici nu știu ce să spun. Îmi pare rău pentru voi!

PS: Îmi cer scuze! Am postat după voi, fără să văd al doilea mesaj. Abia acum am aflat că a murit și mi-am corectat mesajul. Încă odată, îmi pare rău!

Daniel
Avatar utilizator
ceahlauwolves
Mesaje: 56
Membru din: 12 Mai 2013, 17:48
Localitate: Ceahlau - Neamt
Contact:

Re: Cancer limfatic

Mesaj de ceahlauwolves »

:((

Sincer ma intristeaza orice veste de genul...
Scrie răspuns