Lupul ceh și străinii.

Despre caracterul şi temperamentul câinilor din rasa Lup Cehoslovac. Descrieţi caracterul şi temperametul câinelui dumneavostră. Fiecare exemplar este diferit, dar în urma descrierilor dumneavoastră cititorii îşi pot face o idee despre trăsăturile de caracter specifice rasei şi în acelaşi timp şi despre cele întâlnite accidental numai la unele exemplare.

Lupul ceh și străinii.

5 - Iubește compania noilor cunoscuți! :o
0
Niciun vot
4 - Este ok în preajma străinilor
0
Niciun vot
3 - Inițial suspicios, dar tolerează destul de bine, puțin teritorial
4
80%
2 - Puțin agresiv sau fricos, suspicios, foarte teritorial sau fricos
1
20%
1 - Agresiv sau foarte fricos
0
Niciun vot
 
Voturi totale: 5

Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 88
Membru din: 12 Mar 2013, 12:03
Localitate: Galaţi
Contact:

Lupul ceh și străinii.

Mesaj de admin »

Știm conform standardului că lupul ceh este „suspicios” cu străinii. Să vedem acum cât de suspicios este și cum se descurcă în compania acestora.
ovidiu4
Mesaje: 1
Membru din: 12 Dec 2015, 02:44
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Lupul ceh și străinii.

Mesaj de ovidiu4 »

al meu se numeste Bruno , nu am stiut ce rasa am pana acum :( , intradevar este suspicios cu oamenii , in acelas timp si putin fricos ( are decat 1 an ca varsta )...masoara oamenii din cap pana in picioare si parca astepta un semnal de la stapan , de bine sau de rau
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 88
Membru din: 12 Mar 2013, 12:03
Localitate: Galaţi
Contact:

Re: Lupul ceh și străinii.

Mesaj de admin »

Bine ai venit pe forum!
Să-ți trăiască Bruno și să te bucuri de el! Așteptăm să postezi poze cu el!
ovidiu4 scrie:nu am stiut ce rasa am pana acum
Cum de nu ai știut? Și cum ai aflat? :-)
ovidiu4 scrie:masoara oamenii din cap pana in picioare si parca astepta un semnal de la stapan, de bine sau de rau
Face foarte bine câinele. Dă-i numai semnale de bine. Trebuie să fie relaxat în preajma străinilor. Chiar dacă-l vrei de pază cu cât cunoaște mai bine oameni cu atât va ști mai bine când să păzească. Dacă nu, va fi fricos și chiar dacă pare agresiv o va face din frică sau nesiguranță și dacă se îngroașă gluma în loc să apere, să atace la nevoie, va fugi. Cu cât este mai relaxat în diferite situații cu atât este mai bun și de pază și de companie.

Numai bine!
Daniel
Scrie răspuns