Lupul cehoslovac și pisicile.

Despre caracterul şi temperamentul câinilor din rasa Lup Cehoslovac. Descrieţi caracterul şi temperametul câinelui dumneavostră. Fiecare exemplar este diferit, dar în urma descrierilor dumneavoastră cititorii îşi pot face o idee despre trăsăturile de caracter specifice rasei şi în acelaşi timp şi despre cele întâlnite accidental numai la unele exemplare.

Lupul cehoslovac și pisicile.

5 - Pur și simplu le iubește. :)
0
Niciun vot
4 - Foarte bine.
0
Niciun vot
3 - Le ignoră.
0
Niciun vot
2 - Le vânează! Foarte rar le acceptă.
2
40%
1 - Le vânează 100%.
3
60%
 
Voturi totale: 5

Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 88
Membru din: 12 Mar 2013, 12:03
Localitate: Galaţi
Contact:

Lupul cehoslovac și pisicile.

Mesaj de admin »

Cum vă descurcați la capitolul pisici?
mesadria
Mesaje: 2
Membru din: 21 Iul 2015, 13:34

Re: Lupul cehoslovac și pisicile.

Mesaj de mesadria »

Dalma, cateaua mea de 6 ani este tare draguta cu pisicile .Le si alearga dar si doarme cu ele. Nu stiu daca este sigur dar de multe ori am senzatia ca le impinge cu botul cind se catara in pom dupa o alergatura buna.Am 8 pisici si 3 ciini.Se si iubesc se si dusmanesc.Ori cum cooabiteaza!!!!
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 88
Membru din: 12 Mar 2013, 12:03
Localitate: Galaţi
Contact:

Re: Lupul cehoslovac și pisicile.

Mesaj de admin »

Felicitări!
mesadria scrie:Am 8 pisici si 3 ciini.
Păi cred și eu să se înțeleagă, doar au crescut împreună (cel puțin așa înțeleg eu).
mesadria scrie:Nu stiu daca este sigur dar de multe ori am senzatia ca le impinge cu botul cind se catara in pom dupa o alergatura buna.
Apropo de gestul acesta: împinsul cu botul. Când împinge în castronul cu boabe, înțeleg - nu-i este foame dar le-ar îngropa. Nu am înțeles niciodată ce înseamnă când împinge în ceva nou (ființă sau obiect), eventual după ce-l miroase, după ce-l „explorează”.

Bine ai venit!
Daniel
Avatar utilizator
Andrei
Mesaje: 31
Membru din: 20 Mai 2013, 12:35

Re: Lupul cehoslovac și pisicile.

Mesaj de Andrei »

Amur al nostru are tarcul lui si sunt pisici semi-domestice care tranziteaza curtea si mereu le latra. Azi noapte una din ele a facut greseala sa intre in tarc si chiar daca am auzit zgomotul facut de pisica, pana cand am ajuns eu era deja prea tarziu pentru ea.
Scrie răspuns